Archiwa autora: mdk

Jesienna edycja Future Shorts 2015 w Jaśle

2W piątkowy wieczór, 20 listopada 2015 roku, po raz kolejny miłośnicy filmów krótkometrażowych mieli okazję zobaczyć jesienną odsłonę międzynarodowego festiwalu Future Shorts.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła.
Po zakończonym seansie każdy mógł oddać głos na swój ulubiony film. Zwycięzcami zostały ex aequo tytuły „Fallen Leaves” (reż Masha Kondakova) oraz „Oh Lucy!” (reż. Atsuko Hirayanagi). Wszystkie głosy zostaną wysłane do poznańskiej fundacji AdArte, która wkrótce poda wyniki międzynarodowego głosowania.

Już po raz trzeci Razem Świętowaliśmy 11 listopada!

30We wtorek (10.11.15) wspólnie z uczestnikami zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i ich rodzinami przygotowaliśmy się do obchodów Narodowego Święta  Niepodległości.

Spotkanie pod hasłem ŚWIĘTUJMY RAZEM! rozpoczęła  Grażyna Leńczuk – Dyrektor MDK, która podkreśliła potrzebę edukacji patriotycznej młodego pokolenia. Goście mieli okazję wysłuchać krótkiego recitalu Magdaleny Myśliwiec z sekcji wokalnej, która wykonała piosenki o tematyce niepodległościowej. Następnie wystąpiły dzieci z sekcji wokalnej MDK z przygotowanym przez panią Małgorzatę Czeluśniak programem pieśni i piosenek patriotycznych.

Czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Wiedzy – zaproszenie

PLAKATZapraszamy do udziału w Powiatowym konkursie wiedzy w ramach projektu „Dbam o swój świat – bliżej natury”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i skierowanym do uczniów szkół powiatu jasielskiego. Patronat honorowy – Powiat Jasielski.

REGULAMIN powiatowego konkursu wiedzy

w ramach projektu „Dbam o swój świat – bliżej natury”

Postanowienia ogólne

1. Konkurs prowadzony jest w ramach całorocznego projektu: „Dbam o swój świat – bliżej natury”
2. Konkurs wiedzy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Czytaj dalej

XI Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych z Jasła i Powiatu Jasielskiego PRO SCENKI 2015

proREGULAMIN XI PRZEGLĄDU „PRO-SCENKI”

Organizator:

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Termin: 1 grudnia 2015 r. godz.10.00 – sala widowiskowa MDK

 Cel przeglądu: 

Prezentacja i konfrontacja uczniowskich zespołów teatralnych z terenu Jasła i powiatu jasielskiego oraz wzmożenie działań profilaktycznych wśród młodzieży tj. promowanie zdrowego stylu życia i zapobieganie zagrożeniom, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wymogami życia, a także:

  • promowanie zdrowia fizycznego i psychicznego uczniów
  • nauka podejmowania roztropnych decyzji,
  • kształtowanie właściwych przekonań i obalanie stereotypów,
  • nauka krytycznego stosunku wobec mediów,
  • kształtowanie asertywności.

Czytaj dalej

VII Konferencja Ekologiczna pn. „Sport – zdrowie – czyste środowisko”

820 października 2015 r. odbyła się po raz siódmy Konferencja Ekologiczna, organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, od kilku lat wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Powiatowym Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Jaśle oraz Jasielskim Stowarzyszeniem CONSENSUS.

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Sport – zdrowie – czyste środowisko”.

Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny TANIEC W OBIEKTYWIE

plakatZachęcamy młodzież do udziału w konkursie fotograficznym TANIEC W OBIEKTYWIE.

TEMATYKA PRAC:
Taniec w różnych odsłonach: w różnych stylach, w wykonaniu amatorskim lub mistrzowskim, w zróżnicowanej scenerii, np. podczas prób, prezentacji scenicznych lub w zaaranżowanej przestrzeni.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
konkurs adresowany jest do amatorów fotografii, nie mogą w nim brać udziału osoby zawodowo zajmujące się fotografią, słuchacze i studenci szkół fotograficznych;
konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oraz osób, które nie przekroczyły 25 roku życia.
każdy uczestnik może zgłosić maks. 5 prac o min. formacie 13×18 cm (prosimy o nadesłanie prac również w formie elektronicznej na adres mdkjaslo@o2.pl)

Czytaj dalej

XXI KONKURS FOTOGRAFICZNY „JASŁO – MOJE MIASTO”

LOGOREGULAMIN XXI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „JASŁO  –  MOJE MIASTO” POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA JASŁA

ORGANIZATORZY: STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW JASŁA I REGIONU JASIELSKIEGO, MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

UCZESTNICY:

-KAT. I – DZIECI I MŁODZIEŻ WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ

– KAT. II – OSOBY DOROSŁE

TEMATYKA OBECNEJ  EDYCJI TO: „POZDROWIENIA Z 650 – LETNIEGO JASŁA”

Czytaj dalej

Eko Raban czyli III Powiatowy Piknik Ekologiczny pod patronatem Starosty Jasielskiego

118 września 2015 r. odbył się na jasielskim rynku po raz trzeci piknik ekologiczny, w którym udział wzięli mieszkańcy miasta i powiatu jasielskiego.

Program pikniku obejmował m.in.: konkurs na strój ekologiczny, dyktando ekologiczne, zieloną loterię i festiwal Eko-Piosenki z Małej Scenki.

 organizację pikniku czynnie włączyli się uczniowie oraz nauczyciele z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych oraz partnerzy i zaproszeni wystawcy: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie, Skansen Archeologiczny Karpacka Troja, Magurski Park Narodowy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Kołaczyce, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Jaśle oraz regionalni twórcy i artyści rękodzielnicy, m.in. klub „Asterki” działający przy Uniwersytecie III Wieku i Klubie Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Gośćmi pikniku byli również uczniowie ze szkół podstawowych – nr 1 i nr 7 w Jaśle oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej.

Czytaj dalej

Po raz kolejny czytaliśmy polską literaturę na jasielskim rynku

1W piątek, 4 września, na jasielskim Rynku samorządowcy i młodzież z jasielskich szkół czytali fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Wszystko za sprawą IV edycji „Narodowego Czytania”, pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół nr 4 w Jaśle i Powiatowe Centrum MOC WOLONTARIATU w Jaśle zorganizowały na jasielskim Rynku „Narodowe Czytanie. Lalka”. Tym samym Powiat Jasielski włączył się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która w tym roku poświęcona była twórczości wybitnego polskiego pisarza Bolesława Prusa.

Czytaj dalej