Archiwa autora: mdk

Nadal trwają zapisy na zajęcia w MDK

Przypominamy, że zapisy do sekcji działających w MDK w roku szkolnym 2014/2015 trwają do 15 września.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji na zajęcia w nowym roku szkolnym.

Wszelkie informacje dostępne są tutaj lub w zakładce ZASADY REKRUTACJI.

 

Ogólnopolski sukces młodego fotografa z Młodzieżowego Domu Kultury

P1120888APragniemy pochwalić się dużym osiągnięciem naszego utalentowanego wychowanka Kacpra Janigi, który uczęszcza na zajęcia sekcji fotograficzno – filmowej MDK.

Kacper (9,5 lat) zajął II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im. Jana Bułhaka „Pejzaże wokół mojego miasta” zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Łodzi, w kategorii wiekowej do 17 lat.

Czytaj dalej

Sukcesy uczestników sekcji fotograficznej MDK na VI Międzygminnym Konkursie Fotograficznym

KACPER JANIGAJest obecna w każdym z nas i wokół nas. Woda – niezbędny element, bez którego życie nie mogłoby istnieć, ale i nieokiełznany żywioł, który to życie może zniszczyć.

To właśnie ona – pod wszelkimi postaciami, była tematem VI Międzygminnego Konkursu Fotograficznego pod tytułem „Od kropli wody do głębi oceanu”, ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu oraz Filię w Cieklinie.

Czytaj dalej

Antoniada czyli Święto Placówek Wychowania Pozaszkolnego w MDK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA13 czerwca wszystkie placówki oświaty pozaszkolnej w Polsce mają swoje święto – które ustanowiono w tym dniu, na cześć pierwszego założyciela i pierwszego prezesa Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego – dra Antoniego Weyssenhoffa.

Młodzieżowy Dom Kultury jako placówka wychowania pozaszkolnego również w tym dniu włączył się w obchody ANTONIADY, która trwała u nas cały dzień.

Czytaj dalej

Żakinada 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZapraszamy do obejrzenia filmu w zakładce GALERIA WIDEO.

5 czerwca ulicami miasta przeszedł korowód braci uczniowskiej, która w tym dniu przejęła władzę w Jaśle i powiecie jasielskim.

W korowodzie udział wzięło blisko 500 uczniów z: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle, Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle i – najliczniejsza grupa – z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Czytaj dalej

Dziecięce widowisko CALINECZKA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA28 maja 2014r. na scenie Jasielskiego Domu Kultury odbyło się dziecięce widowisko taneczne pt. „Calineczka”. Autorkami spektaklu są Dorota Dudys-Stasik i Monika Kubas-Gozdecka, nauczycielki tańca z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Podczas przedstawienia zaprezentowało się 130 dzieci, które łączy wspólna pasja – taniec. Spektakl był zwieńczeniem całorocznej pracy 8 grup tanecznych oraz solistów, uczęszczających na zajęcia taneczne do Młodzieżowego Domu Kultury.

Czytaj dalej

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych ALFABET PRZYRODY – relacja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA20 maja 2014 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle konkurs recytatorski, w którym udział wzięło ponad 40 uczniów ze szkół z Jasła, Brzysk, Lisowa, Opacia, Lipnicy Dolnej, Duląbki, Dębowca oraz Szebni.

Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Tematem konkursu była przyroda i ekologia.

Czytaj dalej