Archiwa autora: mdk

Zabawa, nauka i sztuka, czyli ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

plakatOkres ferii zimowych (15 – 27.02.2016 r.) był czasem twórczego działania i wypoczynku dla wszystkich, którzy zajrzeli do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Z różnego rodzaju zajęć i warsztatów skorzystało około 400 uczestników w różnym wieku. W pierwszym tygodniu przez osiem godzin dziennie grupa 25 dzieci spędzała czas na półkolonii KALEJDOSKOP ZIMOWY. Program obejmował zajęcia prowadzone przez nauczycieli MDK oraz zaproszonych gości. Dzieci odwiedziły jasielskie kino, Jasielski Dom Kultury, wzięły udział w warsztatach kryminalistyki i pierwszej pomocy, w pokazie fizyczno-chemicznym prezentującym rozmaite doświadczenia oraz zapoznały się z możliwościami konstrukcyjnymi klocków GRUMI.

Czytaj dalej

Konkurs Fotograficzny JASŁO – MOJE MIASTO 2016

11 lutego w MDK w Jaśle odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie, organizowanego już od ponad dwóch dziesięcioleci przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła wspólnie z MDK-iem cyklicznego Konkursu Fotograficznego „Jasło – Moje Miasto”. Obecna, XXI edycja, nosiła tytuł: „Pozdrowienia z 650 – letniego Jasła”.

Jak co roku patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta Jasła. Organizatorom zależało na tym, aby uczestnicy ukazali ciekawe, „pocztówkowe” oblicze naszego miasta, które w interesujący sposób zaprezentuje Jasło. Proponowali podjęcie twórczej pracy i wykreowanie własnych autorskich wizji takiej fotograficznej pocztówki. Oprócz treści ważna była również forma indywidualnego ujęcia autora zdjęć, jego pomysł i oryginalne spojrzenie na temat.

Czytaj dalej

II Feryjny Turniej Szachowy

W dniu 27 lutego 2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się II Feryjny Turniej Szachowy . W turnieju wzięło udział 28 młodych szachistów z Jasła i okolic.

Najlepszą zawodniczką w turnieju została Natalia Tomkiewicz, a najlepszym zawodnikiem Michał Majewski. Wielu zawodników uzyskało V i IV kategorie szachowe.
Turniej przeprowadził sędzia i trener szachowy Lucjan Walczak, sędzią asystentem był Pan Adam Gościński, zawodnik I kategorii szachowej, pasjonat i wieloletni popularyzator szachów w Jaśle i okolicach.

Czytaj dalej

Półkolonia KALEJDOSKOP ZIMOWY 2016 w naszym domu kultury

1525 dzieci w różnym wieku – od 6 do 12 lat – wzięło udział w Półkolonii KALEJDOSKOP ZIMOWY, która odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle w dniach 15 – 19 lutego 2016 r.
Codziennie, przez osiem godzin dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli MDK oraz zaproszonych gości.

Odwiedziły jasielskie kino, Jasielski Dom Kultury, wzięły udział w warsztatach kryminalistyki i pierwszej pomocy, w pokazie fizyczno-chemicznym prezentującym rozmaite doświadczenia oraz jazdę na „poduszkowcu” oraz zapoznały się z możliwościami konstrukcyjnymi klocków GRUMI – www.grumi.pl.

Czytaj dalej

Jak narysować wszystko – czyli warsztaty rysunku

6W dniach 17 – 18 lutego 2016 r. odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle warsztaty rysunku, które poprowadził Szymon Teluk, malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta.

Zajęcia podzielone zostały na 4 tematy: „Kreacja bohatera fikcyjnego”, „Komiks”, „Jak narysować wszystko”, „Karykatura”. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności kreacji własnych fikcyjnych bohaterów; nauczyli się jak stworzyć pasek komiksowy oraz jak narysować dobrą karykaturę. W zajęciach udział wzięło 30 uczestników – dzieci i młodzieży od 9 roku życia wzwyż.

Czytaj dalej

28. edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER – 15 marca 2016 r.

plakat stronamPRZYPOMINAMY, ŻE TERMIN ZGŁOSZEŃ MIJA 29 LUTEGO.

Zapraszamy do udziału w 28. edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER. Finał Konkursu odbędzie się 15 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Poprzedzą go eliminacje na podstawie nadesłanych nagrań piosenek przygotowanych do Konkursu.

Z roku na rok Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród uczestników – solistów z różnych zakątków województwa podkarpackiego oraz Małopolski. Występujący prezentują jedną piosenkę w dowolnie wybranym języku obcym z akompaniamentem własnym, zespołu lub nagranym na płycie CD. Co roku inny skład jury gwarantuje obiektywną i profesjonalną ocenę. W jury konkursu do tej pory zasiadali m.in. Katarzyna Godzisz-Antonik – wokalistka, nauczyciel śpiewu z Vocal Studio z Dębicy, Sławomir Ramian laureat „Szansy na Sukces” i uczestnik show „Bitwa na Głosy”, Angela Gaber wokalistka liryczna, etniczna i jazzowa, Rafał „Boni” Boniśniak – perkusista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, Magdalena Hymos – wokalista, nauczyciel śpiewu Studia Wokalnego Fever z Lublina. Możemy również poszczycić się szerokim gronem laureatów, które kontynuuje swoje kariery wokalne. W Konkursie w latach nauki szkolnej startowali m.in. Mateusz Mijal czy Ralph Kamiński.

W tym roku konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach:

Czytaj dalej

Śpiewasz, tańczysz, recytujesz? Scena czeka na Twój TALENT!

talent show 2016mZapraszamy wszystkie zdolne dzieci do pokazania swojego talentu w trzeciej edycji TALENT SHOW – na najlepsze wykonanie głosuje publiczność.

Impreza odbędzie się w MDK-u w II tygodniu ferii 26 lutego (piątek), o godz. 17.00.

Zapisy pod nr tel. 13 446 59 25 do dnia 19.02., uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych. Zapraszamy!

Ferie w MDK w Jaśle, 15 – 27 lutego 2016 r.

plakatPrzedstawiamy ofertę Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle na ferie zimowe 2016 r.

I tydzień
15 – 19.02. – poniedziałek – piątek

8.00 – 16.00      Półkolonia KALEJDOSKOP ZIMOWY
Aktualnie brak miejsc, zapisujemy na listę rezerwową. Więcej informacji tutaj

17.02 . – środa

13.00 – 17.30      Warsztaty rysunku – prowadzenie Szymon Teluk – więcej informacji tutaj
Zapisy pod nr tel. 13 446 59 25, do dnia 12.02. – koszt 10 zł za jeden temat, 40 zł całość, uczestnicy w wieku od 9 roku wzwyż, liczba miejsc ograniczona
13:00 – 14:50 KREACJA BOHATERA FIKCYJNEGO
15:00 – 17:30 WARSZTATY KOMIKSU

Czytaj dalej

Zimowy Kurs Samoobrony – nie tylko dla dzieci!

plakatZapraszamy w drugim tygodniu ferii na zajęcia, podczas których uczestnicy poznają techniki obrony przed zagrożeniami, jakie spotkać mogą każdego z nas.

Więcej o systemie samoobrony DEFENDO można przeczytać tutaj http://defendo.pl/defendo/co-to-jest-defendo/
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Mitoraj, instruktor Defendo Hard Target w regionie podkarpackim.
Pierwsze spotkanie – 22 lutego 2016 r. w poniedziałek, o godz. 17.00
Prosimy o wcześniejsze zapisywanie się (do 18.02.) pod nr telefonu 13 446 59 25. Minimalny wiek uczestników – 8 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Termin: 22, 23, 24 i 26 lutego 2016 r.
Miejsce: MDK w Jaśle. Godziny: 17.00 – 18.00
ZAPRASZAMY!

Turniej Tenisa Stołowego

Prezentujemy kolejną propozycję na spędzenie czasu wolnego podczas ferii zimowych – Turniej Tenisa Stołowego.

Termin – 22 lutego 2016 r.  (poniedziałek)
Dwie kategorie wiekowe – uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjum i starsi. Zapisy pod nr tel. 13 446 59 25, do dnia 10 lutego. Miejsce – sala gimnastyczna II LO w Jaśle. Obowiązuje strój sportowy oraz obuwie zamienne.
Program:
9.00 – rozgrywki w grupie uczniów szkół podstawowych
12.00 – rozgrywki w kategorii starszej
Zapraszamy i zachęcamy!