Archiwa autora: mdk

Konkurs recytatorski ALFABET PRZYRODY

plakatZachęcamy uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego do udziału w VI Konkursie Recytatorskim ALFABET PRZYRODY.

Konkurs odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle w dniu 20 maja 2014 r. (wtorek).

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja br.

Szczegóły znajdują się w regulaminie, który jest do pobrania tutaj wraz z kartą zgłoszenia oraz w zakładce Konkursy – regulaminy.

Sukcesy wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle

Filip NowakZ ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o sukcesach młodego recytatora reprezentującego Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle na różnych konkursach.

Filip Nowak, 13-latek, uczęszcza od 2 lat na zajęcia w ramach Sceny Młodego Aktora. W tym czasie zdobył następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i Literackim BIESIADA LITERACKA, Dębica 2013 (kategoria recytacja, kl. IV – VI SP)

Czytaj dalej

XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar MDK

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniu 6.IV.2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy. W turnieju szachowym wzięło udział 39 zawodników, w tym zawodnicy z zagranicy (Słowacja) oraz liczna grupa z Gorlic i Jasła.

Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim I miejsce zajął Żarnowski Krzysztof  6,5 p. przed Ruttarem Łukaszem, Świdrem Pawłem i Bieszczadem Arkadiuszem po 5,5 p. (wszyscy KS. Gorlice) Dalsze miejsca po 5,0 p. zdobyli Haluch Kacper, Szpyrka Kacper, Krężołek Mateusz (wszyscy Sz. Podstawowa  Gorlice) oraz Marciniak Leonard, Padoł Kacper, Liana Wiktoria i Knapik Jakub po 4,5 p.

Czytaj dalej

„Muzyczne variete” w wykonaniu młodych muzyków z MDK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA4 kwietnia 2014 r. w piątkowe popołudnie odbył się koncert przygotowany przez grupę wokalistów i muzyków z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Tytuł koncertu zapowiadał różnorodność repertuaru, w którym znalazły się współczesne przeboje  („Looked out of heaven”, „You know I’m no good”, „Trójkąty i kwadraty”) oraz klasyki („W domach z betonu”, „Mambo Italiano”, „Mein herr”).

Czytaj dalej

XXVI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – wyniki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA21 marca 2014 r., tj. w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz w Dzień Odkrywania Talentów odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER. Dostarczyła wielu emocji nie tylko uczestnikom, ale i jurorom, organizatorom i przybyłym gościom.

Organizatorem Konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem Powiat Jasielski. Partnerem wydarzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Konkurs sponsorowali: Aristo Cafe oraz Kawiarnia Restauracja Parkowa.

Patroni medialni: Gazeta Codzienna NOWINY, Tygodnik Regionalny PODKARPACIE, TV Jasło, ITVPodkarpacie, portale: nowiny24.pl, jaslo4u.pl, terazjaslo.pl, miastojaslo.pl, nowyglinik.dbv.pl, osobnica.pl, twojejaslo.pl, jaslonet.pl.

Czytaj dalej

Koncert w wykonaniu wychowanków MDK w Jaśle

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWokaliści i tancerze uczęszczający na zajęcia w MDK zaprezentowali swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością w dniu 26 lutego 2014 r.

Program przygotowały panie Małgorzata Czeluśniak i Monika Kubas-Gozdecka.

Koncert rozpoczęła grupa I zespołu JUMP, która zatańczyła układ „Prawo dżungli”. W tej grupie tańczyły: Maria Adamska, Zofia Adamska, Weronika Chomiszczak, Alicja Dętkoś, Julia Gondek, Dominika Gondek, Weronika Klimek, Wiktoria Mamroł, Gabriela Mroczek, Natalia Woźniak, Zuzanna Zagórska.

Czytaj dalej