I Powiatowy Konkurs Keyboardowy - wyniki

« Aktualności 885 06 maja 2021

W kwietniu zorganizowaliśmy po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Keyboardowy adresowany do dzieci i młodzieży z powiatu jasielskiego.

Konkurs miał na celu popularyzację nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych w klasie keyboard, kształtowanie i uaktywnienie artystycznego amatorskiego ruchu muzycznego oraz promowanie najlepszych i najciekawszych wykonawców. Pomysłodawcą konkursu był Daniel Mrugał, nauczyciel w sekcji nauki gry na instrumentach prowadzonej w MDK w Jaśle.

Do konkursu zgłosiło się 15 muzyków amatorów, uczących się gry na keyboardach w domach kultury lub w innej amatorskiej formie (np. ogniskach muzycznych). Komisja konkursowa w składzie: Piotr Litwa, Grzegorz Litwa i Mateusz Wójcik (muzycy) w dniu 27 kwietnia 2021 r. po obejrzeniu wszystkich nagrań postanowiła przyznać:

w I kategorii wiekowej - uczniowie kl. 0-III SP (6 – 9 lat)

I miejsce – Patrycja Cholewiak

II miejsce – Bartosz Rzońca

III miejsce – Lena Janiga

wyróżnienie – Leonard Stasik

wyróżnienie – Michał Rzońca.

W II kategorii wiekowej - uczniowie kl. IV-VII SP (10 – 14 lat)

I miejsce – Julia Lepucka

II miejsce – Błażej Piekarz

III miejsce – Emilia Trzeciak

wyróżnienie – Antoni Krajewski

wyróżnienie – Karolina Szerląg

W III kategorii wiekowej nadesłano jedno zgłoszenie, jednak nie spełniało ono wymogów konkursu.

Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora.

Po odbiór nagród zapraszamy do budynku MDK w Jaśle w godz. 8-19 od dnia 17 maja br.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział!