O nas

Miejski Dom Kultury mieści się w centrum miasta Jasła wśród bujnej zieleni Ogrodu Jordanowskiego, który w 2017 roku obchodzi 45-lecie budowy.

Obiekt budowano w latach 1978-1983. Z okazji Dnia Dziecka

4 czerwca 1983 roku został uroczyście oddany do statutowego funkcjonowania. Działalność placówki trwa od 1 września roku szkolnego 1983/84.

Pierwszym dyrektorem Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Młodzieżowym Domu Kultury był od 1 lipca 1983 do sierpnia 1984 r. Ryszard Gryboś, zaś od 1 września 1984 r. do 31 sierpnia 2006 r. wieloletnim dyrektorem MDK był Zbigniew Dranka. Obecnie tę funkcję pełni Grażyna Leńczuk.

W naszej placówce rokrocznie swój czas spędza ponad 900 dzieci i młodzieży na zajęciach stałych oraz tysiące gości na imprezach cyklicznych i okazjonalnych. Każdy uczestnik zajęć ma możliwość rozwijać swój talent na różnorakich formach. W 2013 roku Młodzieżowy Dom Kultury obchodził 30-lecie swojej działalności.

Uczymy, bawimy, odkrywamy talenty i integrujemy już 34 lata. Przez ten czas doczekaliśmy się wymiernych efektów naszej pracy, również w postaci byłych wychowanków, którzy przyprowadzają swoje pociechy na obecnie organizowane zajęcia. Chociaż ich specyfika od czasu powstania MDK-u uległa zmianie – młoda kadra stosuje nowoczesne metody i techniki kształcenia dzieci i młodzieży – to jednak aura zajęć pozalekcyjnych pozostała wciąż ta sama i nadal przyciąga całe pokolenia rodzin. Wypracowany standard gwarantuje dzieciom harmonijny rozwój osobowości i kształcenie na wysokim poziomie.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle jest publiczną placówką pracy pozaszkolnej w systemie Edukacji Narodowej, prowadzoną od 1999 r. przez Powiat Jasielski. MDK należy także do powstałego w 2002 r. Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego.