O nas

Młodzieżowy Dom Kultury mieści się w centrum miasta Jasła wśród bujnej zieleni Ogrodu Jordanowskiego.

Obiekt budowano w latach 1978-1983. Z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 1983 roku został uroczyście oddany do statutowego funkcjonowania. Działalność placówki trwa od 1 września roku szkolnego 1983/84.

Pierwszym dyrektorem Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Młodzieżowym Domu Kultury był od 1 lipca 1983 do sierpnia 1984 r. Ryszard Gryboś, zaś od 1 września 1984 r. do 31 sierpnia 2006 r. wieloletnim dyrektorem MDK był Zbigniew Dranka (fot. 1). Obecnie tę funkcję pełni Grażyna Leńczuk (fot. 2).

Zbigniew Dranka
Grażyna Leńczuk

W naszej placówce rokrocznie swój czas spędza ponad 900 dzieci i młodzieży na zajęciach stałych oraz tysiące gości na imprezach cyklicznych i okazjonalnych. Każdy uczestnik zajęć ma możliwość rozwijać swój talent na różnorakich formach. (na zdjęciu - dzieci uczęszczające na zajęcia z baletu).

Uczymy, bawimy, odkrywamy talenty i integrujemy już 38 lat. Przez ten czas doczekaliśmy się wymiernych efektów naszej pracy, również w postaci byłych wychowanków, którzy odnoszą sukcesy na skalę międzynarodową, ale także chętnie przyprowadzają swoje pociechy na obecnie organizowane zajęcia. Chociaż specyfika prowadzenia współczesnych form od czasu powstania MDK-u uległa zmianie - to jednak aura zajęć pozalekcyjnych pozostała wciąż ta sama i nadal przyciąga całe pokolenia rodzin. Wypracowany przez lata standard gwarantuje dzieciom harmonijny rozwój osobowości i kształcenie na wysokim poziomie.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle jest publiczną placówką pracy pozaszkolnej w systemie Edukacji Narodowej, prowadzoną od 1999 r. przez Powiat Jasielski, należy także do powstałego w 2002 r. Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle jest także miejscem spotkań uzdolnionej młodzieży na licznych konkursach za zakresu sztuki, wiedzy i sportu. Jest organizatorem konkursów o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym (wokalne, teatralne, plastyczne, szachowe itp.) Od 2011 roku jest Miejscem Odkrywania Talentów.  Pasja nauczycieli i sprawne zarządzanie sprawia, że z każdym rokiem MDK poszerza swoją ofertę, odpowiadając tym samym na potrzeby dzieci i młodzieży z naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy - nasz Dom czeka na Ciebie!