W dniu 9 lutego 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XXII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – Moje Miasto ”.
Tematem tej edycji prac fotograficznych był „Widok z okna …”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana oraz Prezesa Polwax S. A. Jasło Dominika Tomczyka.
Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Dużą niespodzianką był udział przedszkolaków. Na tegoroczną edycję nadesłano prawie dwieście fotografii blisko czterdziestu autorów. Zdaniem jurorów, z każdym rokiem w konkursie bierze udział coraz więcej uczestników, którzy wykonują zdjęcia prezentujące wysoki poziom artystyczny.
W kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęli wspólnie Oliwia Mularz (SP nr 2) i Marcel Łącki (SP nr 4),
II miejsce – Julia Dziubanik (ZSM nr 3 - ISP nr 12),
III miejsce – Katarzyna Syrek (SP nr 2).
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Michałowski (ZSM nr 3 - ISP nr 12), Jakub Fortuna (MDK, SP nr 2), Jakub Piękoś (MDK, SP nr 2), Michał Cygnar (MDK, SP nr 2) i Weronika Syrek (SP nr 2).
W kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Iga Ziemba (Gimnazjum nr 1),
II miejsce – Natalia Żygłowicz (ZS nr 4),
III miejsce – Anna Szot (Gimnazjum nr 2) i Bartosz Królikowski (Gimnazjum nr 2).
Wyróżnieni zostali: Kinga Skiba (LO w Nowym Żmigrodzie), Dawid Ślusarczyk (Gimnazjum nr 2) i Wiktor Sochacki (MDK, Gimnazjum nr 4).
W kategorii osób dorosłych zwyciężyli Bożena Janiszewska i Grzegorz Frączek,
II miejsce zajęli Robert Michałowski i Zbigniew Dranka,
III miejsce – Beata Syrek.
Dodatkowo wyróżniono przedszkolaków: Igę Goleń, Julię Dybaś i Szymona Rachfalskiego – wszyscy z Przedszkola Miejskiego nr 10.
W trakcie uroczystości podsumowania tego cennego projektu kulturalnego wszystkich zebranych powitała Grażyna Leńczuk - dyrektor MDK w Jaśle. O historii i idei konkursu przypomniał Wiesław Hap - prezes SMJiRJ. Elwira Musiałowicz - Czech - zastępca burmistrza Miasta Jasła doceniła pracę wszystkich pasjonatów fotografii i podziękowała organizatorom konkursu za jego wieloletnie tradycje i ciągle nowe tematy.
Z kolei prezes Polwax S.A. Jasło - Dominik Tomczyk - podzielił się własnymi doświadczeniami w sztuce fotografii na przykładzie autorskiego albumu „Meksyk 2015”. Wyraził również wolę współpracy przy kolejnych edycjach tego wartościowego konkursu. Andrzej Gawlewicz - wiceprezes SMJiRJ i przewodniczący jury dokonał krótkiego podsumowania pracy komisji oceniającej pracę uczestników konkursu. Oprócz niego w zespole jurorów byli: Felicja Jałosińska (wiceprezes SMJiRJ), Barbara Żegleń (członek SMJiRJ), dr Wacław Mendys (członek sekcji fotograficznej SMJiRJ) i Tomasz Kasprzyk (fotograf, członek Zarządu SMJiRJ, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej).
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle, Polwax S.A. Jasło i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami przygotowanymi przez MDK wręczyli laureatom: zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz - Czech, prezes Dominik Tomczyk, dyrektor Grażyna Leńczuk, prezes Wiesław Hap, wiceprezesi Felicja Jałosińska i Andrzej Gawlewicz. Skromne nagrody otrzymali także wszyscy pozostali uczestnicy konkursu. Oprawę artystyczną uroczystego podsumowania konkursu zapewniły swym ciekawym występem wokalistki z jasielskiego MDK: Katarzyna Krupa, Zofia Krupa i Izabela Rewiś pod opieką Małgorzaty Czeluśniak. Nagrodzone fotografie z tegorocznej edycji można podziwiać do końca lutego na wystawie przygotowanej przez Dariusza Tęczę w holu Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Poniżej dostępny jest także protokół z posiedzenia komisji artystycznej.

Protokół_konkurs_Jasło_(2)