IX Konferencja Ekologiczna

« Aktualności 1013 11 października 2017

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Powiatowym Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Jaśle oraz Jasielskim Stowarzyszeniem CONSENSUS organizuje po raz dziewiąty Konferencję Ekologiczną. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Krążenie materii w ekosystemach zmienionych antropogenicznie”. Celem konferencji jest przede wszystkim kształtowanie świadomości ekologicznej młodzieży oraz dorosłych.

Konferencja odbędzie się 24 października 2017 r. w godz. 8.00 – 15.00 i składać będzie się z dwóch części: teoretycznej – wykłady w MDK w Jaśle oraz praktycznej – warsztaty w Magurskim Parku Narodowym w Krempnej.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję poznać funkcję martwego drewna dla ekosystemu, jego znaczenie dla mikroorganizmów, owadów, roślin i zwierząt oraz sposoby postępowania z martwym drewnem w lasach. Ponadto dowiedzą się o projektowaniu ogrodów dla pszczół i motyli, poznają gatunki chronionych owadów z Podkarpacia. Wykłady poprowadzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego (Katedra Agroekologii), PWSZ w Krośnie, Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz leśnicy. Część praktyczna dotyczyć będzie poszukiwania owadów w glebie.

Serdecznie zapraszamy do udziału nauczycieli (liczba zgłoszeń z danej szkoły/placówki dowolna) oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (max. 3 uczniów ze szkoły). Udział w Konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia udziału w Konferencji przyjmujemy do dnia 20 października 2017 r. na formularzach zamieszczonych poniżej (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia). Uczestniczący nauczyciele otrzymają zaświadczenia o udziale w Konferencji wydane przez POEN w Jaśle (nauczyciele zatrudnieni w szkołach/placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Jasielski, otrzymują zaświadczenie bezpłatnie, pozostali pokrywają jedynie koszt wydania zaświadczenia – 30 zł).

Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport na trasie Jasło – Krempna – Jasło (dojazd i powrót z warsztatów) oraz poczęstunek ok. godz. 11.30. Do Jasła uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.

Wszelkich informacji udziela – Agnieszka Kuczała-Kołodziej, tel. 13 446 59 25.

Partner Główny Wydarzenia

Szczegółowy plan konferencji