Piknik "Pożegnanie lata z MDK"

« Aktualności 772 25 września 2018

W niedzielę 16 września br. w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu odbył się piknik „Pożegnanie lata z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle”.

Gośćmi pikniku byli wychowankowie, którzy rozpoczęli właśnie nowy rok pracy pozaszkolnej w MDK-u oraz mieszkańcy powiatu jasielskiego. Imprezę otworzył Adam Pawluś Starosta Jasielski wraz z panią Moniką Kubas-Gozdecką.

Na plenerowej scenie zaprezentowali się: wokalistki MDK przygotowane przez Małgorzatę Czeluśniak - nauczyciela śpiewu MDK oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy MDK pod kierunkiem Daniela Mrugała.

Dzieci bawiły się z nauczycielami tańca, zajęć ekologicznych i plastycznych MDK, poszukiwały także skarbów Kornuta i Sypki.

W trakcie pikniku powstała gigantyczna pajęczyna z owadami wykonanymi przez najmłodszych. Na zakończenie wystąpił Paweł Piekarczyk, artysta wykonujący poezję śpiewaną.