Caisteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

facebook

MDK Jasło

Aktualności

Radosne Świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości w MDK

« Aktualności 914 14 listopada 2018

W miniony weekend cała Polska świętowała 100 – lecie Odzyskania Niepodległości. Młodzieżowy Dom Kultury także włączył się w radosne obchody tego święta.

9 listopada 2018 r. odbyło się Rodzinne Spotkanie z Okazji Odzyskania Niepodległości „Świętujmy Razem”, a dzień później koncert wychowanków MDK „Niepodległa”.

Piątkowe popołudnie pełne było atrakcji, które miały na celu wprawienie naszych gości w patriotyczną i wzniosłą, ale także radosną atmosferę. „Świętujmy Razem” rozpoczęło się od występu Zespołu Tanecznego COLLAGE, który zaprezentował się w specjalnie przygotowanej na tą okazję choreografii. Następnie, mogliśmy usłyszeć repertuar historycznych i współczesnych pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i grup wokalnych MDK. Na scenie pojawiła się także Monika Lechwar, uczestniczka sekcji Akademii Malucha, która wyrecytowała wszystkim znany wiersz „Kto Ty Jesteś? – Polak Mały”.

zdjęcie_2039

Następnie dzieci wraz z nauczycielami MDK wykonali długi biało–czerwony łańcuch, który zaprezentowali przed widownią. W tym  czasie rodzice oglądali krótki film dokumentalny przybliżający okoliczności historyczne Odzyskania Niepodległości.  Kolejnym punktem programu był quiz historyczny „Znani Polacy”, w którym zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle.  Piątkowe  świętowanie zakończyło się koncertem  Orkiestry Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, która wykonała m.in. utwory „Szara Piechota”, „Płynie Wisła Płynie” i inne. Publiczność aktywnie włączyła się w występ orkiestry, śpiewając wspólnie znane utwory patriotyczne.

W sobotę 10 listopada 2018 r. odbyła się kolejna część obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości zorganizowanych przez MDK. W programie koncertu „Niepodległa” znalazły się pieśni z lat 1914-1915, jak np. „Świat cały śpi spokojnie” i  „A gdy na wojenkę szli ojczyźnie służyć”, a także współczesne utwory, np. „Dziewczyna z granatem”, „Syberiada” .  Koncert przygotowała pani Małgorzata Czeluśniak, a wystąpiło w nim 27 wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Pragniemy podziękować wszystkim naszym gościom, którzy razem z nami zapragnęli świętować tą wyjątkową rocznicę Święta Niepodległości, panu Adamowi Pawlusiowi – Staroście Jasielskiemu, panu Andrzejowi Konopce – Naczelnikowi Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego  oraz wszystkim dzieciom, młodzieży i rodzicom.

zdjęcie_2040

Przeglądaj archiwum:

Odwiedziło nas: 4358492 gości