Alfabet przyrody – konkurs recytatorski w MDK

« Aktualności 902 23 maja 2019

27 recytatorów z powiatu jasielskiego wzięło udział w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych ALFABET PRZYRODY, który odbył się 22 maja 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I – III i IV – VI. Uczestnicy prezentowali jeden tekst o przyrodzie i ekologii. Jury w składzie: Andrzej Piecuch – aktor Teatru Maska w Rzeszowie, przewodniczący, Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie, polonista, Monika Niziołek – polonista, pracownik Wydziału Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle postanowiło przyznać:

(w kategorii wiekowej młodszej)

I miejsce – Julicie Pogorzelskiej ze Szkoły Podstawowej w Opaciu

II miejsce ex aequo – Aleksandrze Namysł ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach i Gabrieli Gustek ze Szkoły Podstawowej w Opaciu

III miejsce – Martynie Fortunie ze Szkoły Podstawowej w Dębowcu

oraz wyróżnić:

Elenę Ornalik (Szkoła Podstawowa w Krempnej), Milenę Poterę (Szkoła Podstawowa w Krempnej), Jakuba Węgrzyna (Szkoła Podstawowa w Dębowcu), Nadię Mikoś (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzyskach), Amelię Maciuszczak (Szkoła Podstawowa w Opaciu).

W kategorii wiekowej starszej jury przyznało:

I miejsce – Anice Kobie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle

II miejsce – Janinie Szmyd ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle

III miejsce ex aequo – Natalii Żegleń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle i Adrianie Owczorz ze Szkoły Podstawowej w Duląbce.

W tej kategorii jury wyróżniło:

Aleksandrę Janas (SP w Opaciu), Natalię Berkowicz (SP w Opaciu), Elizę Skałbę (ZSS w Sieklówce), Oliwię Wachowską (SP w Duląbce), Martynę Zielińską (SP w Opaciu) i Julię Borę (ZSM nr 1 w Jaśle).

Nagrody ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Jaśle wręczali Grażyna Leńczuk dyrektor MDK w Jaśle oraz Mariusz Augustynek, podinspektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH OPIEKUNOM!