eMDeKiada 2019 - I edycja za nami

« Aktualności 1020 24 czerwca 2019

Dzień 18 czerwca 2019 był wyjątkowy dla naszej placówki w kończącym się właśnie roku pracy pozaszkolnej.

W tym dniu, z inicjatywy pani dyrektor Grażyny Leńczuk, odbyła się I edycja Święta Placówek Wychowania Pozaszkolnego pod hasłem eMDeKiada, w której uczestniczyło prawie pół tysiąca wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz wychowanków z zaprzyjaźnionego Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. W pięciogodzinnym koncercie wystąpiły grupy wokalne, taneczne, akrobatyki sportowej, teatralne, soliści i recytatorzy, przedszkolaki oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Gośćmi eMDeKiady byli: pani Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca Burmistrza Miasta Jasła, pan Jan Muzyka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego oraz Zbigniew Dranka, były dyrektor MDK, którzy na początku świątecznego koncertu złożyli dzieciom, pracownikom i dyrekcji życzenia wszelkiej pomyślności w dalszej pracy na rzecz rozwijania i promowania talentów wśród tak licznego grona wychowanków.

Potem już tylko podziwialiśmy owe talenty obserwując pasjonujący pokaz akrobatek, śmialiśmy się przy skeczach Teatru Humoru i Draki oraz przy wierszach w wykonaniu młodych recytatorek, wzruszali przy pięknych układach tańczonych przez grupy baletowe, podziwialiśmy układy taneczne grup tańca nowoczesnego i zespołu wokalno-tanecznego, słuchaliśmy popisów grup wokalnych i solistek oraz orkiestry dętej, a także z zapartym tchem oglądaliśmy niezwykłe występy gości z MDK w Rzeszowie.

Koncert przygotowali nauczyciele MDK w Jaśle:

Małgorzata Czeluśniak – soliści i grupy wokalne

Małgorzata Piotrowska - Teatr humoru i draki

Małgorzata Forystek – Akademia Malucha, Zespół Wokalno-Taneczny ISKIERKI (grupy 6-latków, 7-latków, 8-10-latków)

Monika Kubas-Gozdecka - Zespół Tańca Nowoczesnego JUMP, JUMPIKI, JUMPUSIE, grupy początkujące tańca nowoczesnego (5-latki, 6-latki, 7-8 lat, 10-14 lat)

Agnieszka Kuczała-Kołodziej – recytacja, grupa młodsza

Dorota Dudys-Stasik – duet, grupy: baletowa i formy różne, zespół taneczny KOLOR

Robert Grabolus – akrobatyka sportowa

Daniel Mrugał – Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK

oraz goście z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie:

wokalistki z pracowni wokalnej Anny Olszewskiej i Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH, działający pod kierunkiem Justyny Stasiak, Małgorzaty Florczak i Karoliny Baczy. Panu Bogusławowi Tomczakowi, dyrektorowi MDK-u w Rzeszowie oraz jego pracownikom i wychowankom, dziękujemy za przybycie i wspaniały występ podczas naszego wspólnego święta.

Organizatorem imprezy był MDK w Jaśle, patronem – Powiat Jasielski, Partnerem – Miasto Jasło.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w takim, albo jeszcze bardziej licznym składzie za rok! Życzymy wszystkim wychowankom i gościom Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.